Chcete si pořídit opravdovou klasu mezi luxusními vozy, ale přesto chcete kombík? Toužíte po voze Rolls-Royce nebo Bentley, ale potřebujete občas převézt skříň? Vlastně ani to dnes není problém, buď si totiž auto můžete něchat přestavět u nějaké společnosti a nebo si teď koupit speciální Bentley Brooklands Val d’Isere, kterých bylo vybaveno jen 9.

Původem pro toto auto byl „obyčejný“ Bentley Brooklands, sedan s tříprostorovou karoserií, který se vyráběl mezi lety 1992 až 1997. Jenže společnost Robert Jankel Design z devíti vozů postavila kombi. Navíc se síla jeho osmiválcového motoru přenáší na kola obou náprav.

Pohon všech kol byste ve vozech Bentley té doby ještě najít nemohli. Byla to speciální konstrukce společnosti Robert Jankel Design na přání zákazníka. Systém funguje tak, že ke standardnímu pohonu všech kol kardanem přidává pohon předních kol hydraulickými motory, jenž jsou umístěny v nábojích kol. Do motorů posílá olej pumpa, jenž je umístěna u převodovky a pohání ji ozubený řemen. Zajímavý systém, který fungoval do rychlosti 50 km/h a na zpátečku.

Auto bylo vyrobeno v roce 1994, ale od té doby najelo pouze 461 kilometrů. Máte-li na podobnou raritu zálusk, připravte si 149 tisíc €, v přepočtu přibližně 4 miliony Kč. Inzerát najdete ZDE.