Autostadt je svým způsobem takové město ve městě. Najdete tady spousta budov a v každé z nich je showroom jednotlivé značky z koncernu VW. Zastoupeny jsou tady téměř všechny koncernové značky: Volkswagen, Audi, Škoda, SEAT, Lamborghini i Bugatti (Bentley chybí). Do (téměř) všech aut si můžete sednout a zjistit na vlastní kůži, jak se vám líbí nejen zvenku, ale i zevnitř. Velké plus bylo i to, že všechna auta byla precizně naleštěná a čistá – vně i uvnitř!

Kromě showroomů s novými auty se v areálu nachází i „pavilon času“, kde jsou vystaveny veterány od počátku automobilismu napříč všemi světovými značkami.Vystaveny zde byly „samohyby“ z konce 19.století, které s podobou aut mají pramálo společného a končili jsme u konce 70. let, kdy některá auta ještě my (nebo spíše naši rodiče) pamatujeme i na českých silnicích.

Okolí budov bylo prvotřídní! Všude tráva bez jediného kousku plevelu, krásně střižená. Celý areál byl protkán spoustou jezírek s vodními květinami, přes které se chodilo na romatnických mostech a občas se někde objevilo i nějaké to auto „za sklem“ 🙂 Tato „zelená“ atmosféra nebyla narušena ani údržbou, která se pohybovala výhradně v eletromobilech.

Do Autostadt Wolfsburg klidně vyražte s celou rodinou. Pro děti je zde připraven dětský koutek, kde se o ně postará personál. V době naší návštěvy (od 25.listopadu 2011 do 29.ledna 2012) pro ně je program připraven i venku – děti (ale i rodiče) mohou přes den bruslit a večer na té samé ploše mohou sledovat krasobruslařské představení (v našem případě to byl Pinocchio). O kousek vedle děti mají možnost postavit si sněhuláka (byl tu pro ně připraven umělý sníh, i když bylo cca 8°C) a nebo se povozit z můstku na nafukovacích matracích.

Pefektní atmosféru dotvářel i personál, který byl neustále usměvavý a velmi vstřícný. Hostesky nás v každém pavilonu vítaly s povídáním co a kde můžeme nalézt. Vzhledem k tomu, že jsme zvyklí na chování lidí v českých muzeích, byla to velice příjemná změna!


-PS-

Comments are closed.