tesla-model-3

Autopůjčovna objednala 100 000 elektromobilů. Cena zakázky by měla být 96 miliard korun

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Tesla Motors, Elon Musk - Foto: Tesla Motors - 6. 11. 2021


Elektromobilita je tu ve své plné síle. V Evropě už je elektromobil nejprodávanějším autem a výrazněji se to asi už měnit nebude. Na elektromobilitu teď sází i jedna z největších autopůjčoven na světě. Ta totiž objednala sto tisíc elektromobilů Tesla.

Tak velké množství aut je těžko představitelné, ale půjčovna Hertz objednala u automobilky Tesla Motors 100 tisíc aut. Elon Musk však ve svém twitterovém příspěvku před pár dny psal, že žádná smlouva nebyla podepsána a auta jsou půjčovně prodávána se stejnou marží i za stejných podmínek jako běžným zákazníkům.

100 tisíc objednaných elektromobilů Tesla Model 3 je dosud největší objednávka, kterou americký výrobce dostal, a zároveň je to ta největší objednávka elektromobilů na světě. Hodnota objednávky by měla být v přepočtu kolem 96 miliard korun. Všechna auta by měla půjčovna dostat do konce příštího roku. Tak velká objednávka ovšem výrazně převyšuje výrobní kvóty automobilky.

Žádné detailní informace nechce ani jedna ze stran sdělit. A z toho důvodu už se ozvaly i spekulace o tom, že jde o uměle vyvolaný zájem o automobilku, aby se zvýšila její hodnota. A to se také po zveřejnění zprávy o objednávce stalo. Akcie automobilky Tesla Motors na základě toho totiž vzrostly o znatelných 12,6 procenta.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru