tesla-model-3

Autopůjčovna objednala 100 000 elektromobilů. Cena zakázky by měla být 96 miliard korun

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Tesla Motors, Elon Musk - Foto: Tesla Motors - 6. 11. 2021


Elektromobilita je tu ve své plné síle. V Evropě už je elektromobil nejprodávanějším autem a výrazněji se to asi už měnit nebude. Na elektromobilitu teď sází i jedna z největších autopůjčoven na světě. Ta totiž objednala sto tisíc elektromobilů Tesla.

Tak velké množství aut je těžko představitelné, ale půjčovna Hertz objednala u automobilky Tesla Motors 100 tisíc aut. Elon Musk však ve svém twitterovém příspěvku před pár dny psal, že žádná smlouva nebyla podepsána a auta jsou půjčovně prodávána se stejnou marží i za stejných podmínek jako běžným zákazníkům.

100 tisíc objednaných elektromobilů Tesla Model 3 je dosud největší objednávka, kterou americký výrobce dostal, a zároveň je to ta největší objednávka elektromobilů na světě. Hodnota objednávky by měla být v přepočtu kolem 96 miliard korun. Všechna auta by měla půjčovna dostat do konce příštího roku. Tak velká objednávka ovšem výrazně převyšuje výrobní kvóty automobilky.

Přečtěte si také:  Elektromobily jsou těžké, což může být problém při jejich přepravě. Při převozu se jich na kamion vejde méně

Žádné detailní informace nechce ani jedna ze stran sdělit. A z toho důvodu už se ozvaly i spekulace o tom, že jde o uměle vyvolaný zájem o automobilku, aby se zvýšila její hodnota. A to se také po zveřejnění zprávy o objednávce stalo. Akcie automobilky Tesla Motors na základě toho totiž vzrostly o znatelných 12,6 procenta.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek