Autopůjčovna Avis koupila 400 elektromobilů Nissan LEAF

Autor: Tisková zpráva - 15. 4. 2014


Koupí 400 nových elektromobilů Nissan LEAF vytvořila dánská autopůjčovna Avis nový rekord – jedná se totiž o největší soukromou objednávku elektromobilů u společnosti Nissan. Díky dotaci Dánské energetické agentury bude možno elektromobily nabízet k pronájmu za pouhých 468 Euro (necelých 13 tisíc Kč) měsíčně včetně veškerých služeb. Podle všeobecných očekávání by měl tento krok výrazně přispět k rozpoutání elektromobilové revoluce v Dánsku.

nissan-leaf-avis-1

Společnosti Avis a Nissan definují nové standardy ve svých odvětvích

Protože trh s ekologickými vozy je v Dánsku stále teprve v začátcích, zvýší nová objednávka autopůjčovny Avis dánské prodejní statistiky o 60 procent oproti roku 2013. Autopůjčovna Avis i společnost Nissan očekávají, že tato nová iniciativa zvýší poptávku a pomůže segmentu elektromobilů dosáhnout v Dánsku výrazného průlomu.

Ředitel společnosti Nissan Europe pro elektromobily, Jean-Pierre Diernaz, k tomu dodal: „Jde o významný pokrok v našem úsilí dostat na silnice mnohem více elektromobilů. Víme, že nejlepším způsobem, jak přesvědčit více lidí ke koupi elektromobilů, je pobídnout zástupce firem, aby si Nissan LEAF osahali při zkušební jízdě a zjistili, jak snadno se řídí. Dánská energetická agentura nám díky svým partnerským fondům s realizací tohoto kroku výrazně pomohla. Jsme hrdí na to, že jsme prvními účastníky tohoto plánu, v jehož rámci letos autopůjčovně Avis dodáme 400 elektromobilů připravených vyrazit na silnice.“

Nissan LEAF je s více než 105 000 prodanými vozy nejlépe prodávaným elektromobilem na světě. V Norsku se stal model LEAF s více než 3 750 prodanými vozy třetím nejprodávanějším vozem roku 2013 a v lednu a únoru stál v čele žebříčku osobních automobilů.

Vozy Nissan LEAF si v autopůjčovně Avis bude možno pronajmout na na tzv. mini leasing, a to na volitelnou dobu 1-36 měsíců za pouhých 3 495 dánských korun měsíčně včetně DPH a pojištění a bez nutnosti složení zálohy. Mini leasing, který autopůjčovna Avis nabízí, není spojen s žádným závazkem. Díky tomu si firmy mohou Nissan LEAF vyzkoušet, aniž by se k čemukoli zavazovaly, a ušetřit tak čas i peníze. Cena zahrnuje také projezd 2500 km, pojištění a dobíjecí kabely. Kromě toho je možné v sídle firmy nainstalovat dobíjecí stanice.

Díky integrovanému softwaru typu „plug and play“ jsou elektromobily autopůjčovny Avis jasným řešením sdíleného vozového fondu pro jakoukoli firmu. Software zajišťuje minimální nároky na správu, nabízí snadné rezervace pro zaměstnance a poskytuje podrobný přehled o úsporách paliva, jízdní statistiky i údaje týkající se životního prostředí.

nissan-leaf-avis-2

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru