King-Felipe-VI-Seat-Ibiza-1

Automobilka SEAT si pro španělského krále připravila velké překvapení – foto + video

Autor: Anina Russová - 16. 12. 2014


Velký dárek si pro španělského krále Filipa VI. Španělského připravila automobilka SEAT. Při jeho nedávné návštěvě výrobních hal SEATu mu představili a znovu darovali jeho první vůz SEAT Ibiza. Dnešní král dostal Ibizu tehdy od svého otce Juana Carlose ke svým osmnáctým narozeninám (dnes je mu 46) a jak sám potvrdil, miloval ji.

Tohle velké překvapení ale nebylo tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Když už se jim auto podařilo sehnat, bylo ve velice špatném stavu. Ne, že by snad byl král nějakým pirítem a Ibiza od něj dostávala nějak zabrat, ale více než 16 let stála bez hnutí na jednom místě a to autům škodí více než cokoliv jiného.

Poté, co Isidre López, tedy vedoucí divize Classic Cars v SEATu auto sehnal, bylo jasné, že práce na něm bude více než dost. Palivové čerpadlo, většina hadic i elektroinstalace byla v hodně špatném stavu. Největším oříškem bylo prý opětovné zapojení palivového čerpadla, které si prostě postavilo hlavu a nechtělo fungovat.

Nakonec vše dobře dopadlo a po technických opravách přišly na řadu ty kosmetické. Znovu se obnovil zlatý lak vozu, interiér i pneumatiky. Výsledkem je SEAT Ibiza první generace s motorem o objemu 1.5 litru, která vypadá i šlape jako za starých časů. :)

Král byl tak nadšený, že si prý Ibizu nechá ve své sbírce a prý ji i čas od času projede. :)

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru