seat-cordoba-cabrio-01

Po velmi úspěšném prvním dílu auta, které se nevyrábělo – BMW M5 (E34) Cabrio – se dnes podíváme na další z kabrioletů. Zavítáme ještě více na západ a do tepla. Cílem je španělská automobilka SEAT.

I když se SEAT Cordoba druhé generace po faceliftu nabízela v mnoha karosářských variantách zahrnujících klasický tříprostorový sedan, dvoudveřové coupé a kombi, třídveřový a pětidveřový hatchback se jmenoval Ibiza, stále jedna karosářská varianta chyběla – kabriolet.

Přečtěte si také:  Škoda Auto otevírá nové centrum pro stavbu zkušebních vozů a prototypů

I ten však automobilka původně v plánu měla. Měl se původně vyvíjet jako Ibiza Cabrio, ale hned z počátku vývoje se přešlo na označení Cordoba. Z původních designových nákresů inženýři přes model z hlíny vytvořili dokonce finální funkční koncept. Ani to ale nebylo bez problémů. Tento projekt se tvořil na dvakrát. Původně hned zkraje výroby modelů Ibiza/Cordoba v roce 1993, ale následně byl zrušen. Vývoj byl obnoven při faceliftu v roce 1996, ale byl opět zrušen.

Kabriolet vycházel z dvoudveřového kupé. Kvůli skládání plátěné střechy bylo víko zavazadelníku i zavazadelník samotný rozdělen na dvě části – pro střechu a zavazadla. Koncept SEAT Cordoba Cabrio je uskladněn v depozitáři automobilky odkud pocházejí i přiložené fotografie.

Je to škoda, co říkáte? Třeba se dočkáme alespoň nové generace Leonu bez střechy