V době, kdy spousta policejních složek po celém světě přechází na elektromobily, jsou nová australská policejní auta hodně zajímavým zpestřením. Nový Jižní Wales totiž do svých služeb zařadil BMW řady 5, ale hlavně pořádný ‚muscle car‘ Chrysler 300 SRT Core.

A to je auto, které má pod kapotou stále ten pořádný velký, atmosféricky plněný osmiválec HEMI. Jeho objem je působivých 6,4 litru a potěší i maximální výkon, který činí 350 kW/470 koní a maximální točivý moment je 637 Nm. Hodnoty přenáší automatická převodovka na zadní kola. A tohle auto nabízí i přes své rozměry velmi dobrou dynamiku, z 0 na stovku zrychlí za čtyři sekundy a jede až 282 km/h (dá se ale odblokovat až na 300 km/h).

A ten zvuk, který produkuje ze čtveřice koncovek výfuku. To si ostatně můžete poslechnout v přiložených videích níže (hlavně těch níže). To parádní americké brumlání je prostě lahoda pro uši. A přitom by tamější policejní složky tohle auto nemělo „sežrat“ zaživa, ačkoliv nijak výrazně úsporné není. Spotřebu udává Chrysler v kombinovaném režimu 13 litrů na 100 kilometrů.