Policie po celém světě spolupracuje buď přímo s automobilkami nebo s prodejci,  kteří jim občas dodávají ty nejrychlejší a nejzajímavější vozy. Jen namátkou si připomeňme britskou policii s McLarenem MP4-12C, Lamborghini Gallardo u policejního sboru v Los Angeles anebo nové a silné Superby v rukou naší dálniční policie. Samozřejmě nesmíme zapomenout na vozový park dubajské policie, který oproti jiným ale vypadá, jako by vypadnul z úplně jiného světa. To je kapitola sama pro sebe… 🙂

volvo-s60-polestar-policie-01

I australská policie se může pochlubit zajímavým vozovým parkem. Už jsme si říkali o tom, že mají možnost všechny zlosyny chytat s Porsche Panamera 4S. Nově jim teď k hlídání pořádku pomůže Volvo S60 Polestar, které dostali k užívání od místních prodejců Volvo Car Australia a Trivett Volvo.

Jejich Volvo S60 Polestar má pod kapotou přeplňovaný řadový šestiválec o objemu 3,0 litru o výkonu 257 kW/350 koní. Motor je spojen prostřednictvím automatické šestistupňové převodovky s pohonem všech čtyř kol. Ke zrychlení z 0 na 100 km/h tak stačí pouhých 4.9 sekundy. Protože policisté často potřebují z maximální rychlosti zastavit na nulu, pomáhají jim v tom přední brzdové kotouče o průměru 332 mm a zadní o průměru 302 mm. Standartní 19 palcová kola obouvají pneumatiky o rozměru 235/40 R19.

Vůz bude nějakou dobu určen zejména k tomu, aby ho policisté veřejnosti představili na několika akcích a výstavách. Ovšem nikdo nevylučuje, že se časem dostane do běžného provozu.

volvo-s60-polestar-policie-02