Italská karosárna Zagato slaví 95 let od svého založení a umí se obdarovat sama. Hlavním darem je stylové třídvéřové kombi. Zdá se, že 80. léta jsou novým hitem v oblasti čerpání inspirace. Automobilka Aston Martin se ideově právě do tohoto období vrací a u modelu Lagonda používá kromě jména také designové prvky té doby. Stejně tak to dělá i zakázková karosárna Zagato s ostrými tvary modelu Virage Shooting Brake.

Tento exkluzivní vůz svůj přídomek podtrhne faktem, že bude vyroben pouze v jednom jediném kusu, který naštěstí zůstane na starém kontinentu. Virage Shooting Brake je určen pro nejmenovaného evropského sběratele. Je samozřejmě otázkou osobního vkusu, jestli se vám nové tvary líbí. Zde to je věc pouze majitele, který prý požadoval „ateliérovou kreaci“ či „sběratelský moderní vůz“. Obojímu třídveřové kombi dostává beze zbytku.

O vozu jako takovém víme pouze tolik, že název Virage odkazuje ke kupé a kabrioletu, které nedávno Aston Martin začal a velice rychle také přestal vyrábět. Bylo možné ho koupit v letech 2011 až 2012, kdy pod kapotou nabízel šestilitrový dvanáctiválec vyladěný na 496 koní. Je pravděpodobné, že jako srdce tohoto vozu byl zvolen stejný motor. Více informací se dozvíme až s pařížským autosalonem, kde by měl být vystavený.