Baví nás, kterak se některé automobilky nesoustředí jen na přítomnost a budoucnost, ale čas od času připomenou také svou historii, která často bývá velmi zajímavá. Přesně to v uplynulých dnech udělal Aston Martin, který speciální a velmi omezenou edicí modelu Vantage Roadster vzpomenul na jeden ze svých prvních modelů.

Tím je Aston Martin A3, který byl vyroben před 100 lety v závodě značky v Abingdon Road v londýnském Kensightonu. Vůz, který je na fotkách z dílny britské automobilky, je jeden z pěti vyrobených prototypů, jenž předznamenával sériovou výrobu.

Přečtěte si také:  Aston Martin končí s manuálními převodovkami. Sportovní auta se změnila a manuály už pro ně nedávají takový smysl

Poháněn je 1,5litrovýcm čtyřválcem o výkonu 11 koní. V roce 1922 s ním tovární jezdec zajel rychlostní rekord, když za Essex Motor Club na okruhu dosáhl nejvyšší rychlosti 136 km/h. V současné době je vůz v majetku Aston Martin Heritage’s Trust a před nedávnem byl restaurován do původního stavu.

Vzhledem k označení historického vozidla, dal Aston Martin vzniknout jen třem kusům speciálního Vantage Roadster. Autu byla upravena maska chladiče, která dostala výrazný hliníkový rámeček. Blatníky jsou na oko upevněny podobným popruhem, jaký měl i model A3. Brzdové třmeny dostaly bronzovou barvu a 20“ kola zase leskle černou. Nová jsou také sedadla v interiéru, která jak čalouněním, tak hlavně tvarem připomínají původní vozidlo. Automobilka pak vsadila na hliníkový dekor a hnědé prošívání. Cenu speciální edice Vantage Roadster automobilka neprozradila. 

Přidat komentář