Aston Martin DB9 GT: labutí píseň

Autor: Jan Karlík -   25. 6. 2015


Britská automobilka Aston Martin využila letošní ročník Festivalu rychlosti v Goodwoodu k představení poslední verze současného modelu DB9. Limitovaná edice nese název DB9 GT a jedná se o nejrychlejší a „nejpřesvědčivější produkční DB vůbec“ (jak nám skromně uvádí tisková zpráva).

A co si pod „nejpřesvědčivější DB9“ představit? Všechny modely této série vyjedou na speciálních 20″ discích s pneumatikami Pirelli P Zero ZR 20 a ve stejné šedé barvě, která se inspirovala v odstínu modelu DB5, jenž si zahrál v Bondovském filmu. Ve standardní výbavě pak najdeme také karbon-keramické brzdy s šestipístkovými třmeny vpředu a čtyřpístkovými třmeny vzadu a adaptivní odpružení nastavitelné ve třech stupních. Aby kolemjdoucí mohli odlišit vaši verzi od sousedovy obyčejné sériovky, všude po interiéru i exteriéru se budou nacházet hrdé plaketky „GT“.

Naštěstí to není jenom o exteriéru, změny jsou také v útrobách. Sice zůstala (prý ne úplně povedená) převodovka Touchtronic II, ale motor se dočkal upgradu. Jedná se o stejný a v dnešní době vzácný vidlicový atmosférický dvanáctiválec AM11 o objemu 6,0 litru. Jeho výkon byl však navýšen z 517 na 547 koní, které jsou k dispozici v 6 750 otáčkách za minutu. Točivý moment zůstal se svou hodnotou 620 Nm v 5 500 ot./min stejný. Zvýšení výkonu ale mělo pozitivní dopad na zrychlení z 0 na 100 km/h, které je nově otázkou 4,5 sekundy.

Za to vše si Aston Martin však nechá zaplatit. Po zveřejnění ceny pro německý trh, si automobilka za verzi GT řekne v přepočtu 5 900 000 Kč. Verze by měla být dostupná na všech trzích a v obou karosářských variantách (Coupé i Volante).

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek