Přiznáváme, že jsme se dlouho tak nezasmáli, jako u přiloženého videa. Hlavním hrdinou je herec a bývalý guvernér státu Kalifornie Arnold Schwarzenegger, který si zahrál špatně vyhlížejícího prodejce elektromobilů. Jenomže to celé má háček.

Arnie se propůjčil k natočení několika hodně vtipných videí, které má na svědomí americká nezisková organizace Veloz. Ta si vzala za cíl propagovat elektromobilitu, dostat ji do povědomí lidí a ideálně je přesvědčit, že elektromobil je dobrou volbou.

To se ale nedá udělat jen tak, chce to silný přesvědčovací prostředek a zrovna Arnold Schwarzenegger takovým prostředkem rozhodně je! Zatím je na světě jedno video, ale brzy prý přibudou další.

Arnold Schwarzenegger si nechal postavit elektrické “Géčko” – video

Pro natáčení byl Arnie převlečen za prodejce jménem Howard Kleiner, který má sice prodávat elektromobily, ale je velkým fandou klasických spalovacích motorů. A čím je motor větší, hlučnější a čím víc zapáchá, tím pro Howarda lépe. Když za ním přijdou zájemci o elektromobil, začne jim dost nešikovně vysvětlovat, proč je spalovací motor lepší. Třeba proto, že návštěva čerpací stanice je lepší než sex…

Vše samozřejmě snímá skrytá kamera, která kromě hodně zvláštních prodejních praktik maskovaného herce ukazuje i velmi vtipné reakce lidí. První pár ho pozná, ale Arnie nedá nic znát a přesvědčí je, že je opravdu Howard.

Cílem kampaně je ukázat, jak hloupé argumenty používají zastánci spalovacích motorů a že na elektromobilitě opravdu není nic špatného. No, dohadovat se s Arniem nebudeme. Radši. Fakt ale je, že bývalý guvernér má pro elektromobilitu celkem slabost. Ovšem, přistupuje k ní tak trochu po svém. Jeho elektromobilem je speciálně upravený Mercedes-Benz třídy G od rakouské firmy Kreisel Electric. Stejná firma pak pro něj, ale i pár dalších vybraných zákazníků na elektřinu přestavěla Hummer H1. A to je přesně ten styl elektromobility, který k Arnoldovi sedí. No, jen si ho představte třeba v BMW i3… 🙂