Uzavřením nominace automobilů a rozdělením do jednotlivých kategorií pro hlasování veřejnosti byla završena první důležitá fáze přípravy dalšího ročníku ankety Auto roku 2016 v České republice. Tentokrát splnilo podmínky nominace těchto 30 automobilů:

Dnes, tedy v pondělí 19. 10. 2015 vstoupil již 22. ročník ankety Auto roku 2016 v České republice do své další, velmi významné etapy. Od tohoto okamžiku mohou totiž návštěvníci webové stránky www.autoroku.cz bezplatně hlasovat pro svého favorita v každé z pěti kategorií, do kterých bylo 30 nominovaných automobilů rozděleno. Volit je možné také prostřednictvím chytrých telefonů.

Přečtěte si také:  80 % lidí už někdy hledalo své auto. V dnešní době už pomohou chytré aplikace, které ví, kde auto stojí

Samotná procedura hlasování na internetových stránkách ankety je velmi jednoduchá. Navíc není nutné volit ve všech kategoriích. Následně se může každý respondent zúčastnit soutěže o šek v hodnotě 300 tisíc Kč, určený k nákupu některého z nominovaných aut. Ani v tomto případě nejde o nic složitého, je potřeba jen zaslat SMS zprávu s textem AR16 na telefonní číslo 900 06 30. Hlasování i soutěž skončí o půlnoci z 31. ledna na 1. února 2016.

Pro odbornou novinářskou porotu, která bude rozhodovat ve dvoukolové volbě o nositeli titulu Auto roku 2016 v České republice, ve které má zastoupení i naše redakce, i pro zástupce partnerů a další VIP osobnosti budou opět připraveny seznamovací jízdy. Jejich centrem bude 10. a 11. listopadu 2015 areál Výstaviště v Lysé nad Labem.

Na stejném místě se naskytne příležitost prohlédnout si nominované automobily i všem fanouškům motorismu. Stane se tak od 13. do 15. listopadu 2015 ve zvláštní expozici v rámci autosalonu Kola. Ve stejném termínu se zde rovněž uskuteční výstava závodních aut a motocyklů Rychlá kola.

Přečtěte si také:  Průzkum ukázal, že za nejrizikovější chování lidé považují agresivní jízdu, vybržďování a řízení pod vlivem návykových látek

Finálovou pětici modelů otestují porotci 13. ledna 2016 na silnicích v okolí Hotelu Zámek Berchtold v Kunicích – Vidovicích nedaleko Prahy.

Vítěz ankety Auto roku 2016 v České republice stejně jako nejlepší v jednotlivých kategoriích hlasování veřejnosti si převezmou ceny během slavnostního vyhlášení výsledků, které se uskuteční 16. února 2016 v Kongresovém sále TOP Hotelu Praha.

Comments are closed.