Americký prezident zahájil legendární závod Daytona 500. Ve své opancéřované limuzíně

Autor: Anina Russová - 18. 2. 2020


U nás nejsou závody, ve kterých se zatáčí jen doleva, tedy šampionát Nascar, nijak výrazně v oblibě. Je to ale podle mého hlavně proto, že se u nás nejezdí a ani televize je nijak výrazně divákům neukazují. Ovšem v Americe, kde jsou závody Nascar doma, se těší obrovské popularitě. Na víkendové závody jezdí celé rodiny v obytných vozech, grilují, fandí a náležitě si to užívají.

A právě závod Daytona, který celou sérii Nascar každoročně startuje, je jedním z těch nejoblíbenějších a nejsledovanějších. Letos to bylo ještě o něco zajímavější, protože se na závod přijel podívat samotný prezident USA Donald Trump. Nakonec ale nezůstalo jen u dívání. Trump už před časem na svém twitteru napsal, že se na okruhu nejspíš zastaví, protože zrovna bude na cestě ze svého floridského letoviska Mar-a-Lago v Palm Beach. A když Donnie něco řekne, tak to také udělá.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1228810073171951621

Na okruh dorazil jak s početnou ochrankou a velkým doprovodem, tak i se svou extrémně bezpečnou limuzínou. Jde o vůz, kterému se přezdívá ‚Bestie‘, a který je vyrobený americkým Cadillacem. Žádné velké podrobnosti o Bestii samozřejmě zveřejněny nebyly. Spekuluje se o tom, že má hmotnost až 10 tun, že ji nejde zničit snad žádnou běžnou střelnou zbraní a přežije i výbuch miny. Celé auto je obaleno několika centimetry pancéřování, samozřejmostí jsou neprůstřelná skla.

Ta super bezpečnost se ovšem podepisuje na agilitě auta. Zvládne jen lehce překonat rychlost 100 km/h, což není mnoho. Ani to ale Trumpovi nezabránilo, aby si na slavném okruhu zajel jedno čestné kolo a uvedl do letošního ročníku soutěže celé závodní pole.

Podívaná to jistě byla skvělá, ale také dobře plánovaná. Vždyť v listopadu v Americe odstartují prezidentské volby…

10 nejoblíbenějších aut nového amerického prezidenta Donalda Trumpa

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek