Americký prezident se konečně dočkal své super limuzíny

Autor: Anina Russová - 29. 9. 2018


Současný nejmocnější muž světa, jak se americkým prezidentům přezdívá, aktuálně Donald Trump, se konečně dočkal. Po devíti letech totiž do užívání dostal zbrusu novou limuzínu, na kterou čekal už od začátku svého funkčního období. Prozatím musel zkousnout to, že jezdí stejnou limuzínou, jakou jezdil jeho předchůdce Barack Obama, a protože všichni známe vztah těchto dvou mužů, jistě to pro Donnieho muselo být těžké. 😊

Nový vůz si Trump převzal v absolutní tichosti, což mu není moc podobné. Každopádně víme, že jde o obrněné auto z dílny General Motors, značky Cadillac. Jinak je toho jen málo, co se o autě dostalo na světlo světa. A je to logické, vždyť jde o bezpečnost. Šeptá se však, že vůz má bohaté pancéřování, zásoby krve stejné skupiny, jakou má prezident a myslelo se i na zásobu kyslíku či základních léků.

Dále svět ví jen to, že tento mnohatunový kolos pohání americký osmiválec o objemu 6,6 litru. Jeho konkrétní naladění je ale tajné. Dalších několik podrobností se dá odtušit.

Prezidentský speciál, kterému se říká „bestie“, má nezničitelné pneumatiky a speciální ochranu podvozku, která zamezí velkým škodám při případném výbuchu. Prezident měl zatím jen jednu oficiální příležitost limuzínu v praxi vyzkoušet, a to při nedávné návštěvě New Yorku. Právě odtud pochází i přiložené video.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru