Americký dealer Mercedesu odmítl zákazníkovi prodat auto. Důvod je vážně neskutečný

Od Anina Russová | 12. 8. 2016


To si tak chcete koupit drahé auto, složíte zálohu a už se jen těšíte, až se do něj posadíte. Jenomže z ničeho nic vám zavolá prodejce a oznámí vám, že vám auto prodat nemůže, protože byste ho mohli přeprodat teroristům. Zní to jako absolutní bizár? Bohužel, přesně tohle je realita posledních dní.

Přesně to se totiž před pár týdny odehrálo v USA. Dealerství Prestige Motors v New Jersey, které prodává vozy Mercedes-Benz, si až doposud vedlo celkem dobře. Jednoho dne k nim přišel americký podnikatel Surjeet Bassih, který se rozhodl vyměnit svůj Mercedes-Benz ML 350 za zbrusu nové GLS 550. To už je slušný kšeft, za který by někteří prodejci klidně i dýchali.

Bassih si auto vybral, zaplatil zálohu a vše vypadalo dobře. Pak přišel ten šílený telefonát, při kterém se prodejce omluvil, ale prý nebudou riskovat to, že se auto dostane do rukou Tálibánu. Tahle neskutečná věc nemá vůbec žádné opodstatnění! Bassih je Ind, který už ale více než 30 let žije a podniká v Americe. Na kontakty s terorismem si ho prověřil jak sám dealer, tak následně novináři, když se o případu dozvěděli. Mezi námi, už to, že si dealer někoho takhle prověřuje, je celkem šílené…

Samozřejmě nikdo na nic nepřišel, ale dealer se neomluvil a svůj názor nezměnil. Není se tak čemu divit, že Bassih dealera žaluje o 1,26 milionu dolarů za rasovou diskriminaci. My dotyčnému přejeme vítězství! Tohle by se prostě dít nemělo!

surjeet_bassi_mercedes-benz_gls