Amatérský automechanik postavil šachový set ze starých automobilových dílů

Autor: Anina Russová -   3. 4. 2015


Často se o našem národu říká, že máme zlaté ručičky, a že jsme všichni tak trochu kutilové. Ale i za hranicemi se to hemží neuvěřitelně šikovnými lidmi, od kterých bychom se klidně mohli učit. Mezi takové jednoznačně patří i člen komunity Instructables, který si říká TuftyFall0. Tahle skupinka lidí se věnuje různému vytváření všeho možného nebo také předělávání starých věci v něco nového a užitečného. Porstě kutilové každým coulem.

A TuftyFall0 se jako amatérský automechanik rozhodl, že ze starých automobilových dílů a součástek udělá šachový set i se stolkem a židlemi. A řeknu vám, klobouk dolů. Podle jeho slov se k tomu rozhodl, když mu všech těch součástek začalo být trochu líto a nechtělo se mu je vyhazovat. Proto přemýšlel, jak jim dát druhou šanci, nový život. Všechny figurky jsou různě sešroubovány nebo svařeny a dostaly antikorozní nátěr. Stůl a židle jsou vyrobeny ze staré překližky, opáleny tak, aby dostaly „starý nádech“, a nalakovány. Výsledek je skvělý a podle majitele je nejlepší zábavou tipovat, která figurka je vyrobena z jaké součástky. :)

A mimochodem. Věděli jste, že v šachu o vítězství rozhoduje prvních několik tahů? A také, že existuje 318 979 564 000 možných herních kombinací? Hrajete šachy? A máte doma podobný vlastní výtvor ze starých součástek nebo dílů? Pochlubte se nám!

 

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *