Ve světě automobilů jsou velice často skloňovaným tématem alu kola, která zkrášlují vozidla už tak luxusních značek BMW, Mercedes-Benz či Audi. Dokonce vtisknou punc originality tradičním modelům mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Hliníková kola zvýší estetickou hodnotu automobilu a současně se vyznačují perfektními vlastnostmi, které oceníte při jízdě. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí investovat do dražších a kvalitnějších alu kol.

Spousta lidí se domnívá, že hliníková kola představují pouze zkrášlení automobilu. Samozřejmě, že design hraje velkou roli, neboť z nezajímavého automobilu vykouzlí reprezentativní čtyřkolový kočár. Alu kola mají i jiné vlastnosti. Dokonale drží na cestách, jsou odolnější vůči mechanickému poškození a zvyšují dynamiku akcelerace i brzdění.

Ocelová kola? Dnes už nejsou v módě

Majitelé automobilů preferují ocelová kola pro jejich nízkou pořizovací cenu. Většinou sáhnou po poutavých discích, se kterými ocelová kola dostanou novou tvář. Nicméně disky se dají snadno ztratit, například v zatáčkách, případně se stanou terčem zlodějů a vandalů u obchodního centra na parkovišti. A poté opět vykouknou odpudivá ocelová kola.

Alu kola jsou na tom jinak

Říká se, že automobil by měl sloužit lidem, nikoliv lidé automobilu. Milovníci automobilů jsou zcela jiného názoru a rádi si vyhrají se vzhledem své „limuzíny“. Hliníková kola jsou jakýmsi nadstandardem, který si dopřávají pánové s citem pro design. Současný trh se pyšní pestrou škálou alu kol, přičemž k dostání jsou rozmanité vzhledy a rozměry. Sáhnout můžete například po elektronech 5 x 100 a dalších.

Stačí si vybrat kvalitního prodejce, který vám poskytne bohatou nabídku stovek až tisíců alu kol. A pokud vám jako třešničku na dortu nabídne perfektní cenu, není nad čím váhat.

aluapneu_cz