Společnost Alpine včera odhalila show-car Alpine Vision. Elegance, hbitost, autentičnost: toto dvoumístné kupé s motorem vzadu uprostřed je koncentrovaná Alpine. Alpine Vision předznamenává styl a výkonnost sériového sportovního vozu, který bude představen před koncem tohoto roku. Vyrábět se bude v Dieppe ve Francii, do prodeje se dostane od roku 2017, nejdříve v Evropě a potom postupně po celém světě.

Společnost Alpine si zvolila silnice Rallye de Monte-Carlo a serpentiny Col de Turini jako kulisy, ve kterých se odehrávaly její největší sportovní úspěchy, aby dala duši svému znovuzrození.

Slavné « A se šipkou » se vrací, aby obsadilo výjimečné místo na trhu prémiového sportu. Přináší slib: nabízet neobvyklou zkušenost estétům i nadšencům.

Návrat ke kořenům

Společnost Alpine si zvolila pro svůj návrat silnice Rallye Monte-Carlo a Alpy. Hory, které jí daly své jméno, jí přirozeným způsobem dávaly moderní směr. Vyvolává pocity zažívané za volantem sportovního vozu nesoucího logo Alpine:

  • povznesení spojené se vzrušením, které přináší pilotování vozu Alpine,
  • hbitost vytvářená lehkostí a elegancí koncepce do všech detailů,
  • autentičnost sportovního automobilu, který se nesmazatelně zapsal do historie.

Alpine, to je příslib prohloubení těch nejjednodušších a nejsilnějších prožitků. Budoucí sériový model tyto charakterové rysy potvrdí.

Vnější křivky smyslného stroje

Alpine Vision je výkonný sportovní vůz, elegantní a lehký, vytvořený pro čistou automobilovou radost.
Nízká a zúžená silueta, vypouklá kapota se zabudovanými dvěma páry kruhových světlometů, vykrojené boky, výrazné zadní blatníky, jejichž uzavřená křivka obepíná ustupující záď přerušenou horizontálně umístěnými světly: je to skutečně Alpine. « A se šipkou » zdobí přední blatníky a boky. A nechybí ani drobnější odkazy na A110 a jiné legendární modely.

Alpine Vision vyvolává dojem výkonu a plynulosti. Zvenku i zevnitř je zdůrazněna konstrukce a technologie.
Broušené ráfky evokují rychlost a eleganci. Příď má po stranách vestavěné vstupní vzduchové otvory určené pro chlazení motoru, umístěného vzadu uprostřed.

Protažená zadní světla v sobě mají zabudovaný jedinečný světelný podpis ve tvaru « X ». Konstrukce zadního okna dodržuje symbolický tvar populární ve své době na modelu A110.

Svou hbitostí a živostí je Alpine Vision určen zejména pro klikaté silnice. Tyto vlastnosti jsou promítnuty do celého jeho designu.

Přečtěte si také:  Porsche chystá velké SUV až pro osm pasažérů. Dorazit by mohlo už do 4 let

Výkon? Z 0 na 100 km/h za méně než 4,5 sekundy 

V liniích vozu Alpine Vision se mísí touha vlastnit a pilotovat automobil s charakterem. Za jeho volantem vyvolávají přesnost řízení, hbitost vozu a hravý temperament podvozku povznášející pocit. Radost z jízdy je stejně intenzívní při všech rychlostech.

A právě proto je potřeba mít prostředí, ve kterém se výkon může projevit. V těchto místech nenechává Alpine Vision žádný prostor pochybnostem. Se zrychlením z 0 na 100 km/h během necelých 4,5 sekundy se schopnost akcelerace dostává na očekávanou úroveň a odpovídá i cíli stanovenému pro budoucí sériový vůz.

4 válcový motor přeplňovaný turbodmychadlem poskytuje svůj výkon za úžasného zvukového doprovodu. A protože Alpine Vision uctívá především lehkost, každý kW a každý Nm napájí přímo smysly. Účinné a trvanlivé brzdy jsou souzněním potěšení a výkonu.

Show-car Alpine Vision bez ustání spřádá intimní vztah mezi řidičem, jeho vozidlem a okolím. Z bezprostřední a intenzívní blízkosti těchto tří prvků se rodí základní radost Alpine.

Kokpit koncentrovaného potěšení

Hra začíná již otevřením dveří: hliníkový práh s podpisy autorů show-caru zve na palubu jedinečného výtvoru.
Kontrast mezi použitým materiálem a barvami dává kokpitu rytmus. S propracovanými detaily těsně sousedí díly opracované jen nahrubo. Vizuální emoce doprovázejí emoce dotykové.

Svým důrazem na kůži, mikrovlákno, hliník a karbon zapadá kokpit do současné doby. High-tech prvky se snoubí s díly připomínajícími závody a dalšími, odvolávajícími se na dědictví Alpine. Tak podsvícená klika dveří kontrastuje s čalouněním provedeným v černé damaškové kůži, zvýrazněné bílým prošíváním, obklopující dveřní prostor. Sedadla vyjadřují rovněž hru protikladů vytvářející napětí. Mají tvar skořepiny a jsou vybaveny bezpečnostními pásy se zámkem z kartáčovaného hliníku, inspirovaného závodním prostředím. Jsou čalouněná měkčenou kůží doplněnou látkou z mikrovlákna, smyslnou a zároveň technickou.

Pilot má proti sobě přístrojovou desku tvořenou TFT (Thin Film Transistor) displejem, který si může přizpůsobit, s karbonovým průhledem. Dva pedály a hliníková opěra pro nohu jsou ozdobeny třemi trojúhelníky připomínajícími alpské vrcholy. Tříramenný volant, rovněž hliníkový, má tlustý věnec potažený černou perforovanou kůží. Kolem něj jsou rozmístěny páčky na ovládání řazení a přímo na sobě má provokující tlačítko « Sport ». Hlavní překlápěcí ovladače jsou zvýšeny podsvícením v barevném odstínu « modrá Alpine », kterou je možno nalézt i na středových větracích výstupech.

Přečtěte si také:  Renault představuje koncept AIR4. Je to "létající" odkaz na klasický Renault 4

Středová konzola se rozkládá na dobře viditelném hliníkovém rámu potaženém kůží. Je vzdušná, budí dojem, jako by se v prostoru vznášela. Je v ní vestavěný multimediální dotykový displej, v těsném sousedství jsou kruhové hodiny.

V bezprostředním dosahu je tlačítko « Start », chráněné kolíkem, který nezůstane dlouho bariérou pro pokušení. Exploze pocitů je neodvratná.

Přidat komentář