Jen několik dnů před začátkem letošního ženevského autosalonu odhaluje Alpine první fotografie svého nového sportovního vozu.

Jeho jméno je A110 a ctí principy kompaktnosti, nízké hmotnosti a agility, které byly klíčem k úspěchu klasické „Berlinette“.

Zatím víme, že vůz bude pohánět uprostřed uložený přeplňovaný čtyřválec s objemem 1,8 litru, který podle informací vychází z Renaultu Clio R.S.. Jeho výkon by měl být na hranici 250 koní a pohánět bude kola zadní nápravy. Mohlo by se to sice zdát jako sportovnímu vozu nedostačující pohonná jednotka, ale vězte, že zrychlení z 0 na 100 km/h bude otázkou pouhých 4,5 sekundy. Nízká hmotnost je prostě a jednoduše u sportovního vozu opravdový základ. Vůz by totiž měl stát na zcela nové hliníkové podvozkové platformě s hliníkovou karoserií. Základní cena za Alpine 110 byla stanovena na 55 tisíc €, což je v přepočtu necelých 1,5 milionu Kč. Vozy lze již od začátku prosince 2016 objednávat a první vozy by se k zákazníkům měly dostat koncem letošního roku.

Více konkrétních podrobností zatím zveřejněno nebylo, klíčové specifikace A110 budou oznámeny na tiskové konferenci Alpine na ženevském autosalonu, která se uskuteční 7.3.2017 ve 13:15 v Hale 4.