Bláznivé německé úpravce Alpha-N Perfomance jsme si představovali na jejich projektech založených na Porsche Cayman nebo třeba BMW 1M Coupé. Tihle chlapíci milují vysoké výkony motorů, které doplňují o skvělé aerodynamické bodykity. Tentokrát před sebou měli výzvu v podobě skvělých BMW M3 Sedan (F80) a M4 Coupé (F82). A znovu je to prostě mazec.

alpha-n-performance-bmw-m4-1

Teď se budeme věnovat M4 Coupé, kterou v Alpha-N Perfomance proměnili k nepoznání. Pod kapotou zůstal dvěma turbodmychadly 3,0 litrový řadový šestiválec, který ale po přeprogramování řídící jednotky nabízí výkon 520 koní a 680 Nm točivého momentu. To je oproti původním hodnotám (431 koní a 550 Nm) opravdu hodně. Když to navíc srovnáme třeba s BMW M5, které má motor V8 o objemu 4,4 litru a sériový výkon 560 koní. 🙂 Zajímavé je, že jde prý jen o takzvanou Stage 1 a v přípravě jsou ještě Stage 2 a Stage 3. To by nás zajímalo, co ještě pánové z Alpha-N připravují, ale žádná slabota to zcela jistě nebude.

Když už si tedy dali tu práci s takovým vyladěním výkonu, museli tomu přizpůsobit i zbytek auta. V nabídce tak nechybí větší brzdy, nová kola, pořádné přítlačné křídlo, výfuk z nerezové oceli a samozřejmě tvrdší, sportovně laděný podvozek. Ve výsledku je z M4 bestie, kterou bychom si opravdu z celého srdce přáli vyzkoušet. A vy? Na tuhle krásku asi nedosáhneme, ale už teď vám můžeme prozradit, že koncem tohoto týdne vyzkoušíme „alespoň“ sériové BMW M3 a M4 na klikatých alpských okreskách. Na report se můžete už teď těšit. 🙂

alpha-n-performance-bmw-m4-2