Alain Prost se stává novým vyslancem značky Renault

Autor: Pavel Srp - 2. 3. 2012


Po více než 30 letech úspěšné minulosti spojující čtyřnásobného mistra světa Formule 1 s Renaultem se Alain Prost zavazuje k nové spolupráci s touto značkou. Přijmutím role vyslance bude Alain Prost využívat svých odborných technických znalostí, své profesionality a proslulosti ve prospěch Renaultu a jeho produktů.
Po celý rok bude působit jako pilot Renaultu v rámci sportovních předvádění, ale bude také účastníkem a automobilovým odborníkem na akcích, kterých se Renault zúčastní nebo je bude pořádat.

„Minulost Renaultu je velmi úzce spjata s minulostí automobilových závodů a mě k této značce, díky které jsem mohl napsat některé krásné stránky své závodní kariéry, váže pouto. Proto jsem poslání stát se vyslancem Renaultu přijal zcela přirozeně a s velkou radostí,“ prohlásil Alain Prost.

„Jsme nadšeni, že Alain Prost přijal roli vyslance, kterou jsme mu nabídli,“ prohlásil Carlos Tavares, generální provozní ředitel společnosti Renault. Alain Prost jakožto čtyřnásobný mistr světa Formule 1, který je celosvětově uznávaný pro své odborné technické znalosti, je bezpochyby jedním z nejnáročnějších „zákazníků“, kterého jsme kdy v Renaultu měli! Je osobností, která má nejlepší předpoklady k tomu, aby mohla hovořit o pokrocích, které Renault v posledních letech udělal v oblasti kvality, technologické inovace a výkonnosti.“

Tato spolupráce byla odstartována ve čtvrtek 23. února v Moskvě, kde Alain Prost usedl za volant Renaultu Duster v závodě Race Stars.

 

Alain Prost a Renault v několika datech:

1976 – Titul mistr Francie Formule Renault.
1977 – Titul mistr Evropy Formule Renault.
1981 – Pilot Formule 1 stáje Renault-Elf; poprvé stanul na stupni vítězů Velké ceny Argentiny, 1. vítězství Velké ceny (Grand Prix) Francie.
1982 – Vítězství ve dvou prvních Velkých cenách (Grand Prix) sezóny; 4. místo v klasifikaci pilotů.
1983 – 2. místo na Mistrovství světa pilotů Formule 1 se stájí Renault-Elf.
1993 – Titul mistra světa pilotů Formule 1 s vozem Williams-Renault.
2009 – 1. účast na Trophée Andros (Trofej Andros) za volantem Dacia Duster.
2012 – Vítězství na Trophée Andros za volantem Dacia Lodgy „Glace“.

[nggallery id=472]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru