Aktivisté polili ve Vídni silnici motorovým olejem. Jednu z protestujících žen to velmi rychle vytrestalo

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Aktivistická skupina Letzte Generation Österreich - 23. 2. 2023


Posledních několik let se ve většině světových metropolích rozmohly akce aktivistických skupin, které tvrdí, že bojují za lepší klima. Jejich formy protestu se vždy zaměřují na řidiče a městskou dopravu. A to přesně se stalo před několika málo dny ve Vídni, kde aktivisté zablokovali mimo jiné jednu z křižovatek a na silnici vylili olej. Dobrý nápad to ale nebyl.

Protest proti dopravě připravila skupina, která si říká Letzte Generation Österreich, která se olej rozhodla vylít na vídeňské křižovatce Verteilerskreis. Jednu z aktivistek ale tento ne moc chytrý nápad velmi rychle vytrestal, když na oleji uklouzla a minimálně si pořádně natloukla. Ani to je ale nezastavilo. Aktivisté se následně k situaci vyjádřili tak, že křižovatku také uzavřeli, aby na ni nemohla najíždět auta, a tedy se nikomu nic nestalo. Vše nakonec museli vyřešit až hasiči, kteří olej zlikvidovali sorbentem.

Toto ale nebyl jediný protest. Další, při který aktivisté zablokovali křižovatku svými těly, ale málem skončil špatně. S tím, jak neustále roste počet těchto blokád jsou řidiči čekající v kolonách stále méně trpěliví a ochotní naslouchat. Je to spíše naopak, a tak řada diskutujících na sociálních sítích varuje, že je jen otázka času, až nějaká další blokáda skončí zraněním. Policie v tuto chvíli rozlití oleje na vozovku prověřuje a je možné, že vznese obvinění z trestného činu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru