Pamatujete si na video, které před nějakou dobou kolovalo po českém internetu? Byl na něm zachycen řidič Porsche, který byl nejdříve obviněn z toho, že ohrožoval a vybrzďoval hasičský vůz. Následně se ovšem ukázalo, že dotyčný v tom byl vlastně nevinně a že si hasiči vše vymysleli. Proč? To doposud nechápeme.

Tentokrát jsou ale podle záznamu hasiči v právu. Kamera umístěná za předním oknem hasičského vozu, který jel zrovna k zásahu, zaznamenala řidiče, který vůz HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov se zapnutými majáky celkem nevybíravě předjel, přičemž spolujezdec z auta po hasičích hodil skleněnou lahev.

Ta se jen náhodou nerozbila a odkutálela se mimo vozovku. Hasiči si toto agresivní chování nenechali líbit a záznam předali policii, která po obou výtečnících začala pátrat. Najít se je podařilo a oba se nakonec ke všemu přiznali. Co je k takové hlouposti vedlo a jaký jim hrozí trest, bohužel nevíme. Jen doufáme, že jeho součástí bude i osobní omluva hasičům.

Pochopí to někdo?!?

Při dnešní zásahové jízdě cisterny hasičů z jednotky HZS Karlovarského kraje, stanice Sokolov, došlo k nepochopitelnému projevu agrese ze strany spolujezdce předjíždějícího vozidla. Jak je patrno ze 17 vteřiny videa, došlo k vyhození skleněné lahve pod kola zásahového vozidla. Rozhodně nešlo o náhodný čin. Pokud někdo pachatele poznáte předejte prosím informace na telefon 950 381 111 nebo přímo na linku 158. Incident byl předán k dalšímu šetření Policii ČR.

Zveřejnil(a) HZS Karlovarského kraje dne 17. listopad 2017