ACS4 2.8i aneb policejní BMW 428i od AC Schnitzer – foto + video

Autor: Pavel Srp -   3. 12. 2013


Německý tuner AC Schnitzer neupravuje jen obyčejná auta, ale pouští se i do policejních vozů. Abyste tomu správně rozumněli, pro před pár dny otevřenou Essen Motor Show připravil studii BMW 428i Coupé coby policejního vozu a pojmenoval ji ACS4 2.8i. Do ostré služby se ale nedostane.

Rozhodně to ale neznamená, že by to byl policejní vůz jen tak na pohled! Tohle auto je pro výkon služby plně vybaveno. Zvenku to jasně prozrazuje válečné zbarvení, o které se prostřednictvím polepu postarala společnost Foliatec, ale i výstražná světelná zařízení RTK7, které dodala společnost Hella.

Vzhled se ale rozhodně nenese jen na vlně policejních barev. Nová jsou 21″ kola, oba nárazníky (přední se spoilerem) či decentní odtrhová hrana na víku zavazadelníku a podobně.

Označení 428i prozrazuje, že pod kapotou je dvoulitrový benzínový motor přeplňovaný TwinScroll turbodmychadlem. Původní výkon 180 kW/245 koní a točivý moment 345 Nm vzal za své. Po úpravě hodnoty vzrostly na 216 kW/294 koní a 420 Nm. Díky tomu zrychlí ACS4 2.8i z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy a maximální rychlost zůstavá elektronicky omezena na 250 km/h.

Interiéru vévodí nezbytné vybavení pro policii, ale také sportovní hliníkové nášpaly pedálů včetně opěrky levé nohy, novou řadicí páku a ruční brzdu.

A proč takové auto vzniklo? V Německu se na tuning a úpravy automobilů dívají jinak než u nás, v České republice. Policisté a úřady úpravy aut tolerují, avšak všechny díly a úpravy musejí být schválené a musejí mít certifikát TÜV. AC Schnitzer svoje policejní BMW postavilo pro podporu akce „Tune It! Safe!“, která má za úkol právě schválené úpravy podpořit.

Jak jsme zmínili v úvodu, auto je vystaveno na výstavišti v Essenu, kde bude v rámci Essen Motor Show vystaveno až do neděle 8.prosince 2013.

-PS-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *