bmw-x5-g05-tuning-ac-schnitzer- (4)

Pokud se majitel auta chce odlišit od ostatních, často sáhne po nějaké úpravě. U dražších aut to zpravidla bývají nějaké renomované společnosti tak, aby všechny díly měly potřebné homologace. Pro BMW je jednou z takových voleb AC Schnitzer, který aktuálně představuje kity pro nové BMW X5.

AC Schnitzer představuje díly jak pro úpravu designu, tak i techniky, ale zatím nejde o žádné úpravy výkonu. Úpravce ale slibuje, že to brzy přijde, navíc pro obě vznětové motorizace 30d xDrive i M50d xDrive.

Začněme tím, že AC Schnitzer zapracoval na vylepšení ovladatelnosti. Pro BMW X5 upravili standardní vzduchový podvozek a auto snížili o 20 mm vpředu a 25 mm vzadu. Pod kola také putovaly 12mm rozšiřovací podložky. Díky tomu se zlepšilo umístění těžiště a ovladatelnost i stabilita auta ve vyšších rychlostech.

Test BMW X5 30d xDrive (2019)

Německý úpravce nabízí i nová kola. Sériové disky můžete vyměnit za disky z jeho nabídky. Nabízí jich více, například AC1 Racing Forged, AC1 Light Alloy, Type V Lightweight Forged anebo Type VIII Racing Forged. Všechna z nich mají průměr 22 palců a obouvají pneumatiky 275/35 R22 vpředu a 315/30 R22 vzadu.

V rámci úpravy můžete vylepšit i vzhled svého BMW X5, tomuto upravenému showcaru říkají v AC Schnitzer familiérně “The Boss”. Může za to instalace předního spoileru, rozšiřovacích nástavců prahů, funkčních nasávačů do kapoty či střešního spoileru. V interiéru lze nalézt nové nástavce pedálů a dekor “Black Line”.