Elektromobilů je stále víc a s jejich počtem roste také počet těch, kteří touží po jejich designové úpravě. A to se rozhodl vyslyšet dvorní úpravce BMW, německý AC Schnitzer, který se podíval na zoubek BMW i3s.

A vzal to doslova od podlahy, když malému elektromobilu namontoval nové nižší pružiny, které auto přiblížily k zemi o slušných 20 milimetrů. K tomu přidal také bodykit, zahrnující střešní spoiler a také nový přední nárazník s lízátkem. Všechny díly jsou vyrobeny z pevného, ale zároveň lehkého termoplastu a následně jsou lakovány matnou nebo lesklou černou barvou. Všechny nové díly jsou pak také polepeny ochrannou fólií, která má zabránit třeba poškození od odletujících kamínků, což v případě předního lízátka bude jistě potřeba.

Výsledek je vcelku zajímavý, i když subjektivně musím přiznat, že bych takovou úpravu na své BMW i3s asi nutně nepotřebovala. BMW svůj elektromobil stavělo hlavně s důrazem na aerodynamiku a samozřejmě co možná nejdelší dojezd. A nejsem si úplně jistá, že právě aerodynamice třeba to zadní křídlo nějak výrazně prospěje. Ale hlavní slovo má zákazník a u AC Schnitzer jistě dobře vědí, proč tuto úpravu nabízí.