Absolutní inferno. V garážích shořelo 1 400 aut

Autor: Anina Russová - 4. 1. 2018


Ptali jste se někdy, jak vypadá peklo? Odpověď vám přinese buď skvělý film Constantine nebo přiložené video. To zachycuje požár nadzemních garáží a jeho následky. Vše se odehrálo v anglickém Liverpoolu a podle vyšetřovatelů je příčinou požáru jeden ze zaparkovaných vozů, konkrétně Land Rover, který explodoval.

S informacemi přišel britský The Sun, který také tvrdí, že jde o největší automobilový požár historie. Doposud tolik automobilů na jednom místě ještě neshořelo. Vyšetřovatelé označili jako příčinu velkého požáru zaparkovaný Land Rover, který měl z nějakého důvodu explodovat a následně zahořet. Od něj rychle chytla ostatní auta.

Oheň se rozšířil až neuvěřitelně rychle a pohltil všech sedm zaplněných pater. Celkem na uhel shořelo 1 400 automobilů, přičemž škoda byla v tuto chvíli vyčíslena na v přepočtu 300 milionů Kč.

Jakou sílu oheň měl dokazuje i fakt, že jeho žár dokonce roztavil části některých podlah. Hasiči dokonce mluví o teplotě přesahující 1 000 stupňů Celsia. při tom všem je až neskutečné, že se nikomu nic nestalo.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru