LAP3-USA-Kia-Stinger-GT-tuning-01

700koňový Kia Stinger GT ujede i BMW M5

Autor: Pavel Srp - 11. 4. 2019


700 koní už je hodnota, kterou mají zpravidla supersportovní auta jako Lamborghini, McLaren a podobně, ale manažerské sedany? Vždyť třeba i Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ 4dveřové kupé má „jen“ 639 koní! Tento Kia Stinger GT má ale koní téměř 700!

Když v roce 2017 Kia představila model Stinger, rozpoutalo to vášnivé debaty. Jejich výsledkem v drtivé většině bylo to, že jde o vážně zajímavé auto. Spousta lidí si to potvrdila i při jízdě. Vždyť Stinger GT má dvěma turbodmychadly přeplňovaný 3,3litrový šestiválec s 370 koňmi!

Test: Kia Stinger dvakrát jinak – je šestiválec lepší volbou než čtyřválec?

Tento fialový kousek, jenž pochází z Ameriky, je původně také Stinger GT. Na rozdíl od nás ale může mít tamější vrcholné provedení pouze pohon zadních kol. Ani tak to ale pro majitele nebylo dost zajímavé auto, proto se ho rozhodl ještě vylepšit.

Odvezl ho tedy ke specialistům z LAP3 USA, kteří se mu podívali na zoubek. K úpravě není mnoho informací, na webu se píše jen o výměně turbodmychadel (LAP3 XCargot XT26), vzduchových filtrů a chiptuningu. Auto má ale všechny vnitřnosti motoru sériové.

V souvislosti s tím je velmi překvapující, že na kolech je 600 koní! Samotný motor má však sedm stovek koňských sil!

A i v praxi je tohle auto opravdu rychlé, což ostatně potvrzuje i další video. V tom se tento upravený Stinger GT postaví proti BMW M5. V pružném zrychlení je vidět, že Kia rychlému bavoráku ujede.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru