500 vozidel Ford Interceptor pro Policii Chicago

Autor: Pavel Srp - 27. 2. 2012


Americkému Fordu se povedlo získat poměrně solidní zakázku, kterou objednávka 500 policejních vozů pro Chicagské policejní oddělení zajisté je. Objednávka je na 500 Fordu Interceptor, tedy směsici SUV a sedanů s hóóóódně silnými motory. Půjde o modely PI, Taurus a Explorer. Dodány budou s motory 3,5 V6 Ecoboost o výkonu 365 koní nebo atmosférickým 3,5 V6 o výkonu 263 koní.

Díky tomuto vítězství svitla naděje i několika stovkám nezaměstnaných američanů, pro které bude otevřeno na 230 pracovních míst v továrně Torrence Avenue, která je výhodně umístěna také v Chicagu. Modely Ford Interceptor vyhrály z mnoha důvodů. Slibují úsporu paliva cca 25% oproti dosluhujícím vozidlů Ford Crown Victori, a to i díky spalování zemního plynu.

Některé obce se obávají, že nové policejní vozy nebudou dosahovat houževnatosti a obratnosti dosluhujících „Viktorií“, ale Ford odpovídá, že jeho modely budou speciálně upraveny pro požadavky policejní práce.

Některé obce se obávají, že nový policejní Interceptors nebude odpovídat houževnatosti starých Panther-plošinových vozů ve chvíli, kdy jde o manipulaci s náročné policejní použití, ale Ford namítá, že její nové modely PI, Taurus-založené sedan a Explorer založený nástroj varianta, jsou navrženy speciálně pro policejní práci.

[nggallery id=451]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru