50. výročí vydání kalendáře Pirelli pod taktovkou retro fotografií Helmuta Newtona

Autor: Anina Russová - 29. 11. 2013


„Ach…,“ tak přesně tenhle povzdech mi utekl, když jsem viděla zatím poslední kalendář Pirelli, který je každoročně připravován s tím nejlepším úmyslem – tedy pro dobročinné účely. Ale co si budeme povídat, většina z nás nemá dostatek prostředků pro to, aby si ho vydražila na některé z charitativních aukcí a následně si ho celý rok užívala. Nevadí, alespoň si ho můžeme projít na několika fotografiích.

Letos kalendář slaví 50. výročí svého vzniku a i když byl každoročně úžasný, plný krásných modelek a většinou také luxusních aut, letos je to přeci jen trošku jiné. Možná by se dalo říci, že zajímavější a lepší. Pirelli u této příležitosti sáhlo do svých archivů a pro všechny natěšené dražitele připravila sérii fotografií slavného Helmuta Newtona. I ten, který se běžně o fotografii nezajímá, toto jméno nejspíš už někdy slyšel. Helmut Newton byl ve svém oboru ten nejlepší. Jeho fotografie převážně slečen a převážně v černobílém provedení jsou legendární a krásné.

Snímky vznikly už v roce 1986, kdy Helmut Newton spolupracoval právě s Pirelli. Ale nebyl to jediný jeho pracovní závazek a Helmut prostě nestíhal. Při tvorbě fotografií se dostal do tak velkého časového skluzu, že se vedení společnosti rozhodlo zakázku narychlo přidělit jinému fotografovi. Tím byl (dá se říci) dvorní fotograf Marilyn Monroe Bert Stern. Fotografie Helmuta Newtona byly uklizeny do archivu a trpělivě čekaly na svou příležitost. Ta přišla letos, kdy to „ach“ uteče asi většině z nás. Fotky jsou geniální, krásné a mají své zvláštní kouzlo.

-AR-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru