47. celostátní sraz sportovních vozidel Škoda – velká fotogalerie

Autor: Pavel Srp - 18. 6. 2012


V sobotu 16.června 2012 se konal již 47. celostátní sraz veteránů značky Škoda. Více než stovka škodovek se i v parném dni, kdy se teploty ve stínu šplhaly i přes 30°C sešli v rekreačním zařízení Butov na pravém břehu přehrady Hracholusky nedaleko města Stříbro v okrese Tachov (severní Plzeňsko).

Vidět jsme mohli nepřeberné množství starých škodovek. Modely Felicia, Octavia, Spartak nebyla výjimkou, ale po kempu postávalo také nepřeberné množství modelů 110R, 100 (110), 1000 MB, či vozy Garde nebo jedna 1203. Návštěvníci dorazili nejen z Čech, ale i z Moravy a Slezska, Slovenska a velmi hojně bylo zastoupeno také Německo.

Sraz byl doplněn o doprovodný program v podobě možnosti testace historických vozidel, burza náhradních dílů, anketní soutěž o nejlíbivější vozidlo srazu, soutěž o nejpůvodnější vozidlo v několika kategoriích, soutěž o nejlépe renovované vozidlo srazu dovednostní soutěže a znalostní kvízy a mnoho dalšího.

Pro diváky nejzajímavější byla asi jízda zručnosti. Pro jezdce byla připravena na první pohled obyčejná stará Octavie, ale po zasednutí na místo řidiče a při prvním zatočení už tomu bylo jinak. Když jste volantem točili doprava, auto jelo doleva a naopak. Sledovat některé řidiče byla opravdová zábava. :)

Už dost řečí, pojďme se společně podívat na naši fotogalerii:

-PS-


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru