Pokud jste fanoušky a milovníky vozů BMW, zcela jistě víte, jak je pro ni důležitý závodní okruh Nurburgring. Sám šéf divize M, Frank van Meel prohlásil, že všechy modely M musí na okruhu ustát 1000 ostrých kilometrů, než je vůbec pustí do světa. Tomu se totiž říká pořádné testování. U okruhu je dokonce celé BMW M testovací centrum.

Mezi 14. a 17. se květnem se na tomhle skvělém okruhu odehrál tradiční 24-hodinový závod, ale ještě před ním celá trať patřila právě automobilce BMW a její divizi M. Na trať tak vyjelo 43 vozů BMW M, mezi kterými nechyběly krásky jako nové M3 i M4 (i ve verzi kabriolet), exkluzivní 1M Coupe, M5 (E60), M6 nebo skvělá, i když starší M3 E92. Chybět ale samozřejmě nesměly ani mastodonty v podobě X6 M, X5 M a také místní Safety cary, které byly už jen takovou malou ozdovou celé kolony.

Řeknu vám, že tohle vidět a hlavně slyšet pohromadě musí být opravdu neuvěřitelný zážitek. Vy si právě teď tohle všechno můžete poslechnout a prohlédnout alespoň zprostředkovaně na videu. 🙂 Ale co ta Audi na začátku? 😀