lexus_qz_618

4 modely Lexus, které známe jen ze sci-fi filmů

Autor: Tisková zpráva - 17. 8. 2019


Žánr sci-fi filmy je pro tvůrce ideální příležitostí, jak popustit uzdu fantazii. Patří mezi ně i designéři značky Lexus, kteří navrhují jedinečná vozidla a kosmické lodě. Jejich nejnovějším projektem je vesmírný letoun QZ 618, který se objevil v novém filmu ‚Muži v černém: Globální hrozba‚. Ale Lexus vytvořil i další neobvyklé konstrukce.

Lexus 2054 (2002)

Červený model Lexus 2054 známe z filmu Minority Report. Ve futuristickém světě se v něm prohání hlavní hrdina filmu, komisař John Anderton, kterého hraje Tom Cruise. Vůz pohánějí palivové články a má nárazuvzdornou strukturu, přístup do jeho interiéru je chráněn biometrickým zabezpečením. Na návrhu vozidla spolupracovali tvůrci filmu a designové oddělení značky Lexus. Za zmínku stojí, že i režisér filmu Steven Spielberg vlastní auto této značky.

Lexus 2054

Lexus Skyjet (2017)

Skyjet je vesmírná stíhačka ze snímku Valerian a město tisíce planet od Luca Bessona. Tvůrci filmu a tým společnosti Lexus dokázali navrhnout stroj, který předběhl dobu zhruba o 700 let, ale zároveň měl prvky charakteristické pro design současných automobilů značky – ostře vyznačená světla a maska ve tvaru přesýpacích hodin. Létající stroj řízený Valerianem – hlavní postavou filmu, do které se vtělil Dane DeHaan, má samozřejmě ultramoderní zbraně a ochranné systémy.

lexus_valerian_skyjet

Lexus LC 500 Black Panther (2018)

LC 500 Black Panther se dostal na plátna kin díky stejnojmennému filmu. Unikátní LC patří T’Challimu, princi afrického království Wakanda, který si obléká kostým superhrdiny a vyráží do boje proti padouchům. Filmové kupé pro zvláštní úkoly je poháněno reaktorem používajícím fantastický kov vibranium a pokrývá je povlak ze stejného materiálu, díky čemuž je neprůstřelné a dokáže se samo opravit. Díky systému B-CPU vytváří vůz zvláštní spojení s myslí řidiče, takže spolu člověk a stroj mohou dokonale komunikovat. Vozidlo lze také dálkově ovládat ze zvláštního stanoviště. Je zajímavé, že i v marvelovské produkci se objevuje limuzína LS.

lexus_lc_marvel_black_panther_2

Lexus QZ 618 (2019)

Nejnovější a rozhodně nejvyspělejší filmový design Lexusu představuje QZ 618 – kosmická loď, která se objevila v novém filmu Muži v černém: Globální hrozba. Jedná se o vesmírný letoun poháněný technologií Qasar Power Source Technology, která využívá sílu nejbližší aktivní galaxie a umožňuje dostat se kamkoli ve vesmíru během několika sekund. Tento moderní systém je schopen nejen zrychlení z 0 na 60 za 0,0000000000001 nanosekund, ale také má spotřebu pohonných hmot pouhých 122 MPG (Millennia Per Gallon), což v naší části vesmíru odpovídá spalování 1,93 litru na 100 tisíciletí.

Seznam vybavení identifikovaného létajícího předmětu značky Lexus je opravdu dlouhý. QZ 618 obsahuje balíček Lexus Safety System+ s technologií silového pole, interiér je v provedení z eticky namnožené adorienské kůže mezigalaktického původu a při každodenních cestách vesmírem ho naviguje IGPS (Inter-Galactic Positioning System) a hlasový asistent Amazon Alexa, který rozumí všem sedmi bilionům jazyků používaných mimozemšťany. Nejlepší je, že v pozemských podmínkách je to prostě nejmodernější sportovní kupé RC F Lexus – k jeho proměně v kosmickou loď stačí pouze stisknout tlačítko v kabině.

„Muži v černém“ budou v nejnovějším dílu bojovat proti mimozemšťanům v Lexusu RC F

Nejen sci-fi

Auta Lexus se dostávají na plátna kin nejen v podobě sci-fi strojů. V roce 2016, ve snímku ‚Já, kocour‘, protagonista Tom Brand, kterého hrál Kevin Spacey, řídil super sportovní Lexus LFA. O rok později jste pak ve filmu ‚Transformers: Poslední rytíř‘ mohli vidět SUV RX.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru