Americká tuningová společnost MC Custom si vzala do parády čistě evropský vůz a rozhodně by za výsledek zasloužili velkou pochvalu. Už několikrát jsme říkali, že méně bývá více a na těchto dvou Maserati Granturismo MC Stradale je to krásně vidět. Tohle auto je už samo o sobě velká pecka…

Červené MC Stradale dostalo kola nesoucí název Vellano VKK o rozměrech 9 x 22 palců vpředu a 11,5 x 22 palců vzadu. Aby kola perfektně ladila s vozem, jsou lakována do červené a černé barvy. Bílé Maserati GT dostalo kola ve stejných rozměrech, ale v jiném barevném a designovém provedení. Pětipaprsková kola nesou označení VRH a jsou černobílá.

MC Stradale je nejrychlejší, nejlehčí a nejvýkonější vůz ze stáje Maserati. Jedná se vlastně o závodní vůz plně použitelný pro běžnou jízdu. MC Stradale  se jako první mohlo chlubit super lehkými keramickými koutouči a jako první Maserati překonalo rychlost magickou 300 km/h.

Automobilka se s tímhle kouskem od roku 2010, kdy byl poprvé odhalen na autosalonu v Paříži, velice ráda chlubí. Maserati GranTurismo MC Stradale je silnější a hlavně lehčí než klasické GT. Pod kapotou se ukrývá motor V8 o objemu 4,8 litru s maximálním výkonem 460 koní při 7 000 otáčkách za minutu a maximální točivý moment 520 Nm vrcholí při 4 750 otáčkách motoru za minutu.

-AR-