200 vozů v jednom kufříku: Technik Nissanu vytvořil inovativní „mobilní technické centrum“

Autor: Tisková zpráva -   8. 8. 2016


Technik společnosti Nissan vyvinul nový způsob, jak sdílet vyspělé technologie s kolegy v zahraničí. Vymyslel inovativní „mobilní technické centrum“, ve volném čase je doma postavil a zabudoval do snadno přenosného kufříku.

nissan-mobilni-centrum-2

Jde o původní myšlenku Martina Bankse, která se nyní využívá pro vývoj nové generace oceňovaných crossoverů Nissan – Qashqai, Juke a X-Trail.

Pro neznalého vypadá kufřík obyčejně, s několika přepínači a kontrolkami LED. Ale tato kouzelná skříňka – dost malá na to, aby se dala vozit jako příruční zavazadlo v letadle – dokáže replikovat kompletní elektrické zapojení až 200 různých kombinací modelů Nissan a jejich verzí výbavy. Martinův největší problém teď je dostat se přes bezpečnostní kontroly na letištích!

„Cestuji na mnoho setkání s kolegy po celém světě, kde sdílíme své nápady a řešení,“ vysvětluje Martin, elektrotechnik Evropského technického ústředí společnosti Nissan v britském Cranfieldu. „Vždy jsme se potýkali s tím, jak předvést námi vyvinuté systémy, když nemám k dispozici svůj pracovní stůl, tak jsem se rozhodl to vyřešit po svém.“

Většinu práce na návrhu a vývoji svého kufříku provedl Martin doma, ve volném čase, a dokonce si vyrobil i vlastní tištěné spoje, aby fungovaly přesně tak, jak chtěl.

K tomu říká: „Vypadá to velmi primitivně, ale kontrolky LED mi ukazují, zda obvody pracují správně. Na této jednoduché platformě lze testovat integraci těch nejvyspělejších technických vymožeností Nissanu ve vozidle, jako je systém podpory řidiče a technologie Safety Shield.“

Tento kufřík pomáhá ověřit, zda elektrické systémy a software pro novou generaci crossoverů Nissan – jako je Qashqai, Juke a X-Trail – budou spolupracovat s ostatními částmi vozidla a budou fungovat tak, jak to dnešní řidiči vyžadují.

Po „stolním“ ověření pomocí Martinova kufříku je postaven prototyp ve větším měřítku a ten je důkladně testován pro zajištění kvalitního zážitku zákazníka. Až poté je sestava schválena k začlenění do budoucího modelu.

nissan-mobilni-centrum-1

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek