Nejprostornější a nejvšestrannější model v nabídce značky SEAT slaví své kulaté jubileum speciální edicí. První generace modelu SEAT Alhambra byla představena před 20 lety – a rychle se stala úspěšným modelem pro rodinný život, koníčky a volný čas, jakož i pro firmy a fleetové zákazníky. Mezi hlavní silné stránky dynamického MPV pro aktivní lidi v současnosti patří maximální variabilita, nejmodernější technika a asistenční systémy, výkonné a úsporné motory a univerzální konektivita. A k tomu je nutné připočítat také typické vlastnosti všech vozů SEAT v podobě výjimečně vysoké kvality a dokonalého zpracování v kombinaci s excelentním poměrem cena/výkon.

Nová speciální edice k 20. výročí modelu SEAT Alhambra kombinuje jedinečné stylistické prvky s rozsáhlým souborem technologií. Tato edice je na první pohled rozpoznatelná podle 17“ kol z lehké slitiny s leskle černou povrchovou úpravou, která dokonale ladí s xenonovými světlomety, tmavě tónovanými skly bočních a zadních oken a velkým panoramatickým skleněným posuvným střešním oknem. Interiér je definován osobitým čalouněním tmavou Alcantarou s prošíváním ve světlém odstínu „corn silk“. Cestující v první řadě modelu Alhambra 20th anniversary edition si užívají sportovních sedadel s masážní funkcí.

Stejně rozsáhlá je i technická výbava jubilejní edice. Bezklíčkový přístupový systém otvírá dveře do interiéru vozidla, které patří mezi nejinovativnější modely ve svém segmentu – dokonce i zadní výklopné víko lze ovládat bezdotykově pouhým pohybem nohy. Stejně jako zadní výklopné víko se i dvoje posuvné boční dveře otvírají a zavírají elektricky. Komplexní soubor bezpečnostních a asistenčních systémů zahrnuje asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, asistenta pro sledování mrtvého úhlu, asistenta pro rozpoznávání dopravních značek a asistenta pro ovládání dálkových světlometů. Součástí výbavy je také navigační systém SEAT, zatímco na přání dodávaný systém Full Link pro připojení chytrého telefonu zaručuje dokonalou konektivitu.

SEAT-ALHAMBRA-facelift-02