1800konova-toyota-supra-video

1800koňová Toyota Supra dá čtvrt míle za 7 sekund, ale stále může legálně na silnici

Autor: Pavel Srp -   11. 8. 2018


Nová generace sportovního kupé Toyota Supra se na trhu v nové generaci objeví v polovině příštího roku a je otázkou, zda naváže na úspěchy čtvrté generace. Jedno auto této generace si můžete prohlédnout i v přiloženém videu. Má 1800 koní a přitom stále smí legálně jezdit po silnicích.

Toyotu Supra čtvrté generace hodně proslavil první díl filmové série Rychle a Zběsile. Vzpomínáte si na tu oranžovou targu s výraznými polepy na boku a velkým křídlem na zádi? Pokud ne, tady máte video, abyste si připomněli také legendární honičku na konci filmu…

https://www.youtube.com/watch?v=53W0Gp6SmMY

Toyota Supra, kterou si můžete prohlédnout v úvodním videu, je ale docela jiná. Na první pohled se zvenku liší jen masivními 12″ širokými zadními koly s lepivými pneumatikami a některými dalšími drobnostmi. Stačí ale otevřít kapotu, pod kterou se nachází motor 2JZ, což je třílitrový řadový šestiválec, ale hlavně opravdu OBROVSKÉ turbodmychadlo s výfukem trčícím hned z něj skrz kapotu.

Na druhé straně má ale tohle auto chladící systém s původní sériovou podobou (ačkoliv samozřejmě výrazné posílené), ale i původní, sériový alternátor a další spoustu věcí. Na druhé straně má opravdu mnoho nepůvodních věcí, seznam úprav je opravdu dlouhý, podívejte se sami.

Tohle auto se tak na závody ve sprintu, což je oblíbená americká kratochvíle, může přesouvat po vlastní ose. Nebude to ale asi nijak pohodlné, vzhledem k tomu, že interiér dostal bezpečnostní ochranný rám a naopak přišel o veškeré zbytečnosti.

Mimochodem čtvrt míle zvládne tohle auto za 7,03 sekundy s cílovou rychlostí 194 mph, což je více než 310 km/h!

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek