12 elektrických a hybridních vozů Peugeot na veletrhu AMPER 2012

Autor: Pavel Srp - 16. 3. 2012


AMPER je mezinárodním veletrhem elektroniky a elektrotechniky a také místem, kde se každoročně scházejí různé společnosti, aby představily své nové technologie. Letošní rok se tohoto veletrhu už podruhé zúčastní také společnost Peugeot Česká republika a na modelech Peugeot i0n a Peugeot 3008 HYbrid4 předvede využití elektrického motoru ve svých sériových modelech.

Peugeot i0n, 100% elektrický vůz, se objevil na veletrhu AMPER už v loňském roce. Vyvolal velký zájem u odborné i laické veřejnosti a přilákal desítky zájemců o testovací jízdy. Možnost vyzkoušet si elektrický vůz budou mít návštěvníci veletrhu i tentokrát. Testovací vůz doplní dalších sedm modelů Peugeot i0n v designu Future motion/1, které budou na brněnském výstavišti jako oficiální vozy či jako exponáty na stánku značky Peugeot v pavilonu P.

Peugeot 3008 HYbrid4, první dieselový hybrid na světě, byl rovněž zvolen oficiálním vozem veletrhu. Po brněnském výstavišti budou jezdit čtyři vozy vybavené technologií HYbrid4. Tato mnoha oceněními ověnčená technologie spojuje spalovací motor 2.0 HDi FAP o výkonu 120 kW (163 k) a elektrický motor o maximálním výkonu 27 kW (37 k). Výsledkem použití tohoto systému je robustní crossover schopný poskytnout pohon 4×4, maximální výkon 200 k, zcela bezemisní provoz s režimem ZEV a současně o 35 % nižší spotřebu než u vozu s klasickým motorem srovnatelného výkonu. Úroveň emisí 99 g CO2/km tak řadí Peugeot 3008 HYbrid4 mezi nejekologičtější vozy na trhu. I jeho přičiněním se značce Peugeot podařilo snížit průměrné emise svých modelů na pouhých 129 g/km, tzn. pod hranicí 130 g/km, kterou Evropská komise stanovila pro rok 2015.

Jubilejní 20. veletrh AMPER se koná od 20. do 23. března 2012 na výstavišti v Brně v halách P, F a V  za účasti více než 600-ti významných vystavovatelů z 21 zemí světa. Stánek značky Peugeot se nachází v pavilonu P. Ve venkovních prostorách se po celou dobu veletrhu budou konat testovací jízdy elektromobilu Peugeot i0n.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru