Návrat vozů značky Datsun ohlásil šéf Nissanu, Carlos Ghosn, již začátkem roku 2012. Tehdy oznámil pouze, že se z Datsunu stane značka nabízející levné modely ve stylu Renautlovy Dacie. Tento týden byly uvolněny další informace ohledně techniky a předpokládaných cen.

Viceprezident Nissanu, Colin Dodge, pro Autonews Europe řekl, že „Datsuny budou postaveny na platformě nové Lady Kalina. Ale vzhled vnější části karoserie a interiéru bude zcela odlišný, nepoznáte tedy žádné spojení s Ladou.“ Společná bude pouze platforma a díly jako brzdové nebo palivové systémy a mechanika řízení.

Sdílení komponent s automobilkou Lada je logickým krokem za snížením nákladů a tím i konečné ceny vozů, neboť tato ruská automobilka se v polovině roku 2014 stane vlastnictvím aliance Renault-Nissan.

 

První dva modely značky Datsun se představí koncem roku 2013 a jejich prodej začne v průběhu příštího roku nejdříve v Rusku, Indii a Indonésii . Třetí Datsun dorazí až v roce 2015 a mezitím bude značka expandovat na další rozvojové trhy, které požadují levné vozy.

Carlos Ghosn, šéf Nissanu, již pro The Wall Street Journal uvedl, že předpokládaná cena nových Datsunů bude začínat zhruba na 3 000 amerických dolarů, tedy v přepočtu na necelých 60 000,- korunách.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.