Navnadili jsme vás článkem o tom, že Foliatec přišel se sprejem, díky kterému si barvu kol můžete dle libosti měnit třeba každý týden. Společnost Escape6 nám poskytla sadu sprejů, abychom je pro vás vyzkoušeli. Hned na začátek musíme říct: “ Ono to fakt funguje!“

Na první pohled nepoznáte rozdíl od obyčejného laku ve spreji a stejně tak se s ním i pracuje. Z několika desítek centimetrů ho aplikujte na kolo, kde se vytvoří celistvý povrch, na kterém očima nepoznáte, že nejde o běžný lak. To poznáte pouze na omak. Pokud nejste v lakování zběhlí, tak vás mohou uklidnit dvě věci. V případě černé matné vám barva spoustu chybiček odpustí a pokud už neodpustila, jednoduše již nalakované části strhnete a začnete odznovu.

 

Pro test jsme použili lité kolo o rozměru 17″, na které jsme spotřebovali cca 2/3 jednoho spreje. Možná bychom doporučili použít na tak velké kolo sprej celý. Čím více vrstev na kole bude, tím lépe ho pak z kola odstraníte. Velké vrstvy lze sundat opravdu jednoduše, malé vrtsvy složitěji, ale ani tak vám to moc práce nedá. Problém budete mít pouze na místech, kde bylo kolo odřeno například od obrubníků. K takovému povrchu sprej přilne opravdu hodně a na sundání bude třeba použít drsnějších nástroju než pouhé nehty.

Byli jsme opravdu překvapení, že nejde pouze o další marketingový blábol, ale že fólie ve spreji funguje. Nedokážeme vám říci, kolik toho vydrží v běžném provoze, ale s dlouhou životností se stejně nepočítá. Na tu je tady klasické lakování.

Pokud vás šikovnost a jednoduchost takové změny barvy kol přesvědčila, už otevírejte internetové stránky dodavatele do ČR, společnost Escape6 a sadu sprejů objednávejte!

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.