Volkswagen pro ženevský autosalon připravil spoustu novinek, kromě nového kabrioletu Golf GTI nebo Polo BlueGT, ukáže i další čtyři nové verze svého mini Up!. Půjde o verze: Swiss Up, Winter Up!, X Up! a Cargo Up!. Zkratky vám nic neříkají? Nevadí, přiblížíme si je…

Swiss Up! vzdává čest hostitelské zemi autosalonu. To prý dělá tak, že přijal základní červenou barvu švýcarské vlajky – barva Tornado red – a je doplněn o bílé kryty zpětných zrcátek a středlů kol. No, dejme tomu… Do červenobílé kombinace je stylizován také interiér, kam VW přidalo kožený pás přes zadní část předních sedadel, a kam si mimo jiné můžete uložit slavný švýcarský armádní nožík. 🙂

 

 

To Winter Up! je o poznání nápaditější. Rozvíjí koncept Croos Up!, který byl představen na autosalonu ve Frankfurtu a „rozšiřuje“ ho pro milovníky sjezdového snowboardování nebo lyžování. Lakováno je do bílé barvy a kromě držáků až čtyř snowboardů či tří párů lyží na střeše nabízí také zvýšený podvozek a jeho ochranu.

 

Oranžový X Up! je založen také na frankfurtském konceptu Cross Up!, ovšem tentokrát se myslelo spíše na noční výlety a výpravy. Na střechu Volkswagen umístil střešní box s vestavěnými světlomety. V tmavém lese se tedy neztratíte. Samozřejmostí je, stejně jako u Winter Up!, zvýšený podvozek a jeho ochrana.

 

Poslední čtvrtá studie je Cargo Up!. Jak už název napovídá, jedná se o užitkovou verzi vhodnou na přepravu lehkých nákladů, VW zmiňuje jako ideální náklad třeba Pizzu 🙂 Do nákladového prostoru se ale vejde hodně krabic s tímto italským jídlem. Jeho objem je 1400 litrů a uveze 426 kg nákladu, který je od posádky oddělen přepážkou. V zavazadlovém prostoru jsou také dva oddělené zásobníky.

Volkswagen slibuje, že motor o výkonu 60 koní v Cargo Up! může dosáhnout rychlosti až 160 km/h, takže Pizza po cestě k zákazníkům nevychladne.

Jak se vám nové koncepty líbí? 😉

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.