Toyota GT86 je i v sérii hodně pěkná, ale úpravci jsou přesvědčeni (stejně u jakéhokoliv jiného, byť třeba superluxusního nebo superdrahého auta), že vzhled ještě vylepší a z auta udělají ještě hezčí. Ne vždy se to povede, ale to je dojem čistě subjektivní – mně se třeba moc nelíbila (po stránce designové) úprava od TRD, jež byla vystavena na stánku Toyoty na autosalonu ve Vídni. V případě této úpravy Toyoty GT86 se ale úpravy ubíraly trochu jiným směrem.

Úpravce, který si říká DAMD, se rozhodl, že vzhled neupraví tak, že vyrobí zcela nové nárazníky a prahy, ale naopak že použije již existující design. Dokonce nešel ani příliš daleko a malou Toyotu GT86 oblékl do kabátu okoukaného ze supersportovního Lexusu LFA. Svým způsobem si tak můžou i lidé, na které se s LFA nedostalo (výroba už byla ukončena), nebo kteří nevládnou statisíci a miliony Euro bankovek po kapsách, dopřát malý supersport.

Design se proměnil nejen jen tak na oko, ale zcela nová je celá zadní část, jež si z původní Toyoty GT86 ponechala už pouze světla. Černý plast kolem světel nebo koncovky výfuku a difuzor jako by z Lexusu LFA vypadly… Takřka stejný jako u LFA je i přední nárazník. Jen motor je méně než poloviční a výkon jakbysmet.

 

Jak se vám tato úprava líbí? Oblékli byste svoje auto do kabátu jiného auta nebo ne?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.