Antarktická deska je jednou z nejvíce nehostinných a nejméně prozkoumaných oblastí světa. Automobiloví nadšenci ze společnosti Arctic Trucks pracují již léta na tom, aby se tento stav změnil. S dvanácti vozy Toyota – deseti vozy Hilux, jedním vozem Land Cruiser 150 a jedním vozem Tacoma – absolvovali v právě končícím antarktickém plném létě při 5 expedicích více než 70.000 kilometrů a položili tím základní kámen budoucích rozsáhlých výzkumných prací.

Od listopadu 2011 do února 2012 pracoval v Antarktidě tým výzkumníků za pomoci vozů Toyota Hilux na stavbě expedičního skladu paliva a instalaci meteorologické stanice. To vše při častých teplotách na hranici – 50°C v nadmořské výšce okolo 3 400 m. Pro tyto extrémní podmínky bylo nutné používat ve vozech Toyota Hilux palivo Jet A-1, které se běžně používá pro letadla.

 

Jako již při předchozích expedicích se vozy, speciálně připravené islandským týmem Arctic Trucks, ukázaly v nejlepším světle a prokázaly znovu proslulou spolehlivost, kvalitu a odolnost v náročných klimatických podmínkách. Vozidla vybavená mimo jiné velkými pneumatikami, přídavným topením a dalším množstvím vybavení na expedici, se přitom prokázala jako obzvláště úsporná ve srovnání s běžnými vozidly expedice.

Extrémní výzvou pro člověka a materiál byl dvojitý přejezd Antarktidou, organizovaný společností “Extreme World Races“ (EWR) a doprovázený týmem britské televizní stanice BBC. Při nejdelší expedici v historii na tomto kontinentu urazil vůz Toyota Hilux vždy 9.500 kilometrů resp. dohromady téměř 30.000 kilometrů.

Kromě toho se Arctic Trucks a Toyota zúčastnili expedice na Jižním pólu, která byla organizována k 20. výročí nezávislosti Kazachstánu. K 100. výročí dobytí Jižního pólu a souboje mezi polárními badateli Scottem a Amundsenen zorganizovala společnost EWR mimo jiné obnovený legendární lyžařský závod, který logisticky podpořila společnost Arctic Trucks s vozy značky Toyota.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.