Milujeme bláznivé zástavby obrovských a výkonných motorů do malých a nenápadných aut (např. Cheverolet Matiz V8), stejně jako každý. Většinou je výsledkem pekelná rychlost, kouřící pneumatiky a nekonečné hodiny bláznění. Ovšem, co byste řekli na partu bláznů ze Švédska, kteří nainstalovali turbomotor do 60 let starého traktoru?

Traktor, který má přezdívku Terror, je splněným snem pár švédských bláznů do značky Volvo. Samotný traktor je od výrobce Bollinder-Munktells, model T425 Terrier. Ten byl vyroben v padesátých letech, kdy tohoto výrobce vlastnilo právě Volvo. Původní motor byl vyměněn za B21ET – to je přeplňovaný řadový čtyřválec o objemu objem 2,1 litru, který se běžně montoval do Volva 240 Turbo v osmdesátých letech.

Terror vypadá, že toho má dost za sebou. Dost tomu přidává jeho patina, vysoká kabina řidiče a airbox čouhající z motorového prostoru jako bradavice na nose. Avšak to, co mu schází na kráse, to dohání nekompromisním výkonem. Motor z Volva 240 má výkon 157 koní. To sice nevypadá jako moc – v dnešní době to má kdejaký rodinný osobák. Musíte to však porovnat s výkonem před úpravou. Traktor měl v základu čtyřválcovou 1,6ku  s výkonem pouho pouhých 32 koní. Se stávajícím výkonem a s hmotností jen 1350 kg se z obyčejného starého traktoru stal přímo závoďák.

 

Mohl bych zde mluvit o tomto nesmyslném Hot-Rod traktoru ještě pěknou chvíli, ale proč vás zdržovat od videa, kterého se již určitě nemůžete dočkat.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.