Volkswagen Golf GTI sedmé generace už se na silnicích pohybuje, viz náš nedávný článek, ale ze silnic už se přesunul i na okruh, a to na Nürburgring. Očekáváme, že Golf GTI sedmé generace se začne prodávat cca rok po uvedení obyčejného modelu. Ten má mít premiéru za tři měsíce na autosalonu v Paříži.

Spy fotky a videa naznačují, že sedmá generace se designově od té páté a šesté příliš lišit nebude a spíše jejich design bude rozvíjet. Lišit by se měla již standartně červenými doplňky jako například linky kolem přední masky a prošívání interiéru a podobně, jinými agresivnějšími nárazníky a novými koly. Podvozek však bude zcela nový a použije se již dobře „známá“ podvozková platforma MQB. to by novému modelu mělo ušetřit skoro 50 kg hmotnosti.

Pod kapotou zůstane přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr, jehož výkon bude naladěn stejně jako nyní, tedy 155kW/211 koní, ale krátkodobě nabídne funkci boost, která jeho výkon zvýší až na 230 koní, některé zdroje udávají až 260 koní. Zdroje se také liší s informací o pohonu přední nápravy a udává se i to, že přední náprava bude sílu přenášet pomocí upravené spojky Haldex.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.