Kia nám jen tak mezi řečí prozradila, že chystá konkurenci pro Golf GTI nebo Hyundai Veloster Turbo a podobně. Kia chystá model pro_ceed GT a Ceed_GT. A zdá se, že nezůstane jen u rychlých ceedů… Pod kapotou rychlých hatchbacků najdeme nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru GDI (Gasoline Direct Injection) s přímým vstřikováním paliva. Kia slibuje výkon 204 koní a 265 Nm. To je o 51% více výkonu a o 61% procent více točivého momentu oproti atmosféricky plněné aktuálně nejsilnější variantě.

Díky takovým číslům dokáže pro_ceed GT zrychlit z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy. Na soupeře v podobě Focusu ST to zvládne za 6,5 sekundy, Renault Mégane RS za 6,0s, Opel Astra OPC za 6,0s a nový Golf GTI sedmé generace se také zcela jistě dostane níže. V případě Kii a jejích modelů GT tedy nepůjde o opravdový pravověrný hot hatch.

 

Znáte jméno Vadim Ovsiankin? Nám taky nic moc neříkalo, ale jedná se o motoristického novináře. A díky Vadimovi se nyní teď můžeme podívat na video toho, jak nový pro_ceed GT vypadá. Ano, jak vypadá, ne jak bude vypadat. I když jde o plně zamaskovaný kousek, interiér si můžeme prohlédnout bez kamufláže. S autem se Vadim proháněl dokonce už před třemi týdny – 30.listopadu v německém Frankfurtu.

Podle dostupných informací se Kia Ceed GT (a prý i další GT modely) představí už v březnu 2013 na autosalonu v Ženevě a k prodejcům se dostanou koncem léta. Jsme nedočkaví… A co vy?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.