spy foto Škoda Octavia RS
spy foto Škoda Octavia RS

Vzhled nové generace Škody Octavia RS už jsme viděli na nepříliš kvalitních obrázcích, které Škodovka omylem pustila do konfigurátoru. Ale nová Octavia RS se prohání už i po silnicích. Jak je u škodovky zvykem, testovací prototypy se pohybují zejména po rychlostní silnici R10 na Mladou Boleslav a po dálnici D11 na Hradec Králové.

A právě na rychlostní silnici R10 ji dnes potkal i Luka, který ji pohotově vyfotil. Testovací prototyp je maskovaný stejně, jako byly maskovány obyčejné verze – na první pohled se tváří jako obyčejná Octavia druhé generace před faceliftem. Přední i zadní světla jsou oblepena fóliemi, ale při bližším pohledu zjistíte, že tady je něco jinak.

O tom, že jde o nejsilnější verzi RS není pochyb. Z předního pohledu je vidět nově tvarovaný nárazník ve stylu malé Fabie RS (a podobný je také barevný odstín celého auta) a v masce chladiče je jasně zřetelné (nyní) prázdné místo pro typický znak RS. Na zádi se k vysokému výkonu hrdě hlásí dvojice koncovek výfuku s vývody po obou stranách nárazníku a chybět nesmí ani decentní křídlo na víku zavazadelníku.

 

O motorizaci zatím nic konkrétního nevíme. Hovoří se však o tom, že by nová Octavia RS měla být výkonnější než Volkswagen Golf GTI (designový koncept byl k vidění minulý týden na Vienna Autoshow 2013), jehož výkon by měl být dokonce až 230 koní. Jestli bude použit benzínový i naftový motor, jako je tomu u současné generace, zatím není oficiálně potvrzeno. Představení Octavie RS můžeme očekávat během letních měsíců a prodeje by mohly být zahájeny na podzim.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.