O chystané novince z dílny automobilky Porsche, kterým bude menší SUV s názvem Macan, jsme si už několikrát říkali. Tohle malé SUV bylo několikrát přichyceno při testování, a to jak na fotografiích na silnici a na okruhu Nürburgring, tak třeba i na několika videích. Ale tentokrát se našim zahraničním kolegům povedl opravdu hustarský kousek. Stačili totiž vyfotografovat vůz při tom, když ho technici skládali z kamionu – a více méně bez jakéhokoliv maskování. Decentně byla zamaskovaná pouze světla a maska, ale i tak je jasně vidět jak bude Macan v reálu vypadat.

Nové Porsche Macan bude mít většinu vnitřností stejnou s koncernovými (Volkswagen) auty – v tomto případě půjde o Audi Q5. Pod kapotou by se měly objevit zatím pouze dvě motorizace. Jedna benzínová a jedna naftová. S největší pravděpodobností by se mělo jednat o přeplňované V6 spalující benzín i naftu. Později by pak měl přijít ještě přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec TFSI.

Pokud existuje nějaká šance, že na trh dorazí model, který z prodejního trůnu (v případě automobilů značky Porsche) sesadí velice úspěšný model Cayenne, bude  to právě Macan. Porsche doufá, že prodejní čísla modelu Cayenne budou překonána, a že Macan bude mít u zákazníků ještě větší úspěch. My to automobilce samozřejmě přejeme, protože čím víc Macanů se prodá, tím víc peněz bude mít automobilka na vývoj takových řidičských lahůdek jakými jsou například Porsche 911 GT3 RS 4,0 nebo Porsche 918. 🙂

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.