Volkswagen Golf Cabrio už na trhu pár měsíců je, nedávno ho doplnila verze GTI, ale zdá se, že ani tím nebude řada zakončena. Na spy fotografiích, které vám přinášíme je jasně vidět, že podobnost Golfu Cabrio s modelem Golf GTI R20 je více než nápadná. Koncept byl představen před rokem v rámci konání tradičního tuningového srazu u rakouského jezera Worthersee.

Oproti „obyčejnému“ GTI se Golf na fotkách liší většími koly z klasického GTI R20 a pod nimi vykukujícími velkými brzdami. Kromě kol se stejným designem však Cabrio nedostalo stejné plasty, ale ponechalo si stejné nárazníky i zadní difuzor s koncovkami výfuku vyvedenými po obou stranách jako „obyčejné“ GTI.

Předpokládáme, že pokud půjde opravdu o verzi R20, pohon zajistí stejný motor 2,0 TSI o výkonu 270 koní spojený s pohonem všech kol 4Motion. Zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za méně než 6 sekund a maximální rychlost bude omezena na 250 km/h.

 

Nastává ale otázka, jestli VW chystá Golf GTI R20 Cabrio, kdy nám ho představí?! Za tři měsíce nám totiž na autosalonu v Paříži chce ukázat zbrusu nový model sedmé generace. Zapeklitá situace…

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.